قدرت یک هدف

قدرت یک هدف

مرد موجودی است که به دنبال هدف می گردد .زندگی وی وقتی معنا پیدا می کند که به بیرون وبرای رسیدن به هدف ها یش تلاش کند . ارسطو

اگر به هر چیزی در زندگی دست پیدا کردید نتیجه ی یک برنامه ریزی بوده است البته این بدان معنا نیست که به هیج چیزی به طور اتفاقی در زندگی نرسیده اند.بلکه منظور این است که در همه شرایط مسیری راکه می خواهیم طی کنیم مشخص کنم.

تحقیقات نشان داده است که داشتن هدف تفاوت مهمی در بدست آوردن موفقیت ایجاد می کند وبیوگرافی کسانی که به هدف های بزرگی در زندگی اشان رسیده اند درستی این تحقیقات را نشان می دهد .بنابراین اگر می خواهید هر چیز با ارزشی را بدست آورید باید دارای هدفی روشن باشید .ولی اینکه هدفهایتان را چگونه تنظیم می کنید تمام تفاوت ها را در جهان ایجاد می کند .

اندازه واقعا مهم است

هدفهای شما باید به اندازه ی کافی ,آنقدر بزرگ باشند که شما رااز رختخواب بیرون بکشاند تا احساس کنید انگیزه ی لازم را قبل از اینکه سوئیچ را فشار دهید فقط کمی بازدهی اتان را بالا ببرید.به ندرت یک هدف بزرگ شمرده می شود شما نیاز به هدفهای بزرک دارید هدفهایی که هیجانات شما را شعله ور سازد وباعث شود که به پا خیزید ودیت به عمل بزنید.سپس هر کاری در زندگی روزمره اتان راحتتر خواهد شد .همان طور که گفته شده (شما 50000فکر در طی روز از سرتان می گذرد باید این افکار را تبدیل به افکاری بزرگ کنید

ساعت ها طول می کشید تا از رخنخواب بیرون بیایم وبه سرکار برویم . بهتر است تلاش کنیم که هدف هایمان را طوری تنظیم کنیم که کمی زودتر از رختخواب بیرون بیاییم وپرانرژی باشیم بدانید هر حرکت کوچکی که انجام می دهید بخشی از تصویر بزرگی است که برای خلق وموفقیت در زندگی انتخاب کرده ایمد.با داشتن هدف های بزرگ در ذهن دیگر از رختخواب بیرون آمدن در صبح زود برای شما مشکل نمی شود.

همه چیز در مورد شما

ماهمه توانایی داریم .تفاوت در چگونگی استفاده از آن است

اشتباه دیگری که اکثر مردم در شروع وقدم اول ایجاد هدف های بزرگ ,مرتکب می شوند این است که هدفهایشان را اینطور تعریف می کنند که می خواهند دیگران را تغییر دهند .(من می خواهم پسرم بیشتر با من محترمانه رفتار کند )اینها هدف نیستند -آنها خیال پرداز یهایی هستند که ممکن است لذت بخش باشند .تا زمانی که بوسیله عمل شما پشتیبانی نشوند ,زندگی شما را تغییر نخواهند داد.

مهم نیست که چقدر ذهن ما قوی است ,هیچکس هنوز تا کنون راهی را برای کنترل هر چیزی که برای ما اتفاق می افتد یا هر چه که سایر مردم انجام می دهند .پیدا نکرده است .اما ما می توانیم به مقدار زیادی بر روی احساسات ورفتار خود کنیرل داشته باشیم .هدفهایی نظیر (من حداقل 3بار در هفته بیرون خواهم رفت )یا (من عزت واحترام بیشتری در محل کار خود بدست خواهم آورد .

هدف های خود را کوچک کنید تا جائیکه عمل کردن آسان شود

دوست من -که هنر پیشه ی فیلمهای سینمایی بود -نقش یک رهبر را در یک نمایشنامه به عهده داشت .در مقایسه با فیلمهای سینمایی که به صورت صحنه های کوتاه است وبه ندرت بیش از چند دقیقه طول می کشد .یادگیری دیالگو یک صحنه که 3ساعت طول می کشید برای وی جانکاه بود.وقتی ازمن کمک خواست اولین کاری که به اوپیشنهاد دادم این بود که نمایش را به قسمت های کوچک تقسیم کند سپس ازوی خواستم تا هر قسمتت را به دو قسمت مجزای دیگر تقسیم کند . حال وی تعداد زیادی قسمت های کوچک داشت تا بر روی ان ها کار کند تا اینکه برروی یک قسمت اعظم کار کند

همینطور که وی هر قسمت را به قسمت های کوچکتر تقسیم می کرد ,قرار دادن آنها در کنار یکدیگر آسان تر وآسان تر شد .او حتی در هنگام ایفای نقش به بیشتراز یک قسمت در هر زمان فکر نمی کرد .

وقتی مردم هدف های بزرگ خود را برای اولین بار طر احی می کنند .بعضی مواقع از آن یک هیولا می سازند وقاعدتا تصور می کنند که هیچوقت به آنها دست پیدا نخواهند کرد اما وقتی آنها را به قطعات کوچکتر تقسیم کنند متوجه می شوند که به هر چیزی که مایل هستند به زودی خواهند رسید.

هر قسمت چقدر کوچک خواهد بود ؟

آنقدر کوچک که حرکت بعدی خود را در طی 24ساعت آینده انجام بدهید

چهار قدم اساسی برای موفقیت

1-هدف های خود را آنقدر عظیم وبزرگ کنید که شما را وادار سازد صبح خیلی زود از رختخواب بیرون بیائید.

2-برروی چیزی که می خواهید ,وتنها بر روی آن تمرکز کنید .

3-مطمن شوید که هدف های شما تماما مربوط به شماست .

4-اهداف را آنقدر به قطعات کوچکتر تقسیم کنید که دستیابی شما به آنها آسان تر شود .

زمانی که شما گروهی از اهداف بزرگ را طراحی می کنید واقعا برای شما روحیه بخش است ومتوجه خواهید شد که زندگی اتان به میزان قابل توجهی تغییر کرده است .

اما برای اینکه شدت حرکت را حفظ کنید نیاز دارید که موضوعات بیشتری زا بدانید ….

پاسخی بگذارید

بستن منو
×
×

سبد خرید