رابطه نیمکره راست مغز ونیمکره چپ مغز

رابطه نیمکره راست مغز ونیمکره چپ مغز

ما به هر دو نیمکره برای ایجاد تفکرات خلاق نیازمندیم

نقش نیمکره چپ مغز در بروز تفکر خلاق است که تحقیقات نشان داده است که نیمکره چپ مغز یک دستیار اصلی برای نیمکره راست مغز در شکل گیری تفکرات خلاق است

اعمال مغز راست :احساسی -تخیلات – دین وفلفسه -قدر شناس بودن – ادراک سه بعدی -بی پروایی – اهل ریسک – موزیک وهنر وغیره ………

نیمکره راست مغز به تصویر سازی مشهور است وبا خلق تصاویر بهتر کار می کند که افرادمی توانند این کار را به صورت تمثیلی یا واقعی انجام دهند .

اعمال مغز چپ : منطقی – واقعیت ها -لغات وزبان -حال وگذشته – ریاضیات وعلوم -توانیی فهمیدن -درک کردن – قدر دانی کردن -نام اشیا -اهل اطمینان – علم واستدلال و غیره………….

نیمکره راست مغز عظلات سمت چپ بدن را کنترل می کند در حالی که نیمکره چپ عظلات سمت راست بدن را کنترل می کند . به دلیل این نحوه ارتباط عصبی است که آسیب به یک طرف مغز بر نیمه مخالف بدن اثر می گذارد .که عدم تقارن مغز برای کارکرد درست مغز ضروری است .

اگر به نیمکره های مغزتان در طول زمان فرصت پیشرفت ندهید امکان دارد از قابلیت های فوق العاده آنها کم شود .نیمکره مغز خود را فعال کنید سعی کنید نیمه غیر معمول بدنتان را به فعالیت وا دارید مثلا با دست غیر معمولتان بنویسید .غذا بخورید و غیره …..

.افراد ی که نیمکره چپ مغزشان فعال است مبادرت به انجام کاری به صورت خود انگیخته وخلاق می کند .یعنی نیمکره راست مغز را فعال می کند .یک اتفاق بی نظیر می افتد آنها رشد می کنند وشکوفا می شوند وهمین اتفاق هم برای کسانی که نیمکره راست مغزشان غالب است می افتد که وقتی آنها برای انجام کارهایشان وقت بگذارند وبرنامه ریزی کنند .کارها را مرحله به مرحله تا رسیدن به رویاهایشان پیش ببرند .

آموزش برای فعال کردن نیمکره راست مغز :تندخوانی -حافظه تصویری بالا -فراگیری چند زبان- خواب آرامش (آلفا )-تصویر سازی سه بعدی -انجام محاسبات ریاضی به صورت حسی و…..

آموزش برای فعال کردن نیمکره چپ مغز :پازل حل کنید -کتاب بخوانید – مساله ریاضی حل کنید -برای روزتان برنامه ریزی کنید -میزتان رامرتب کنید -مقاله بنویسید -برقصید-مدیتیشن کنید -افکارتان رابنویسید و…..

موفق باشید

.

پاسخی بگذارید

بستن منو
×
×

سبد خرید